четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 191
home Познати

Шенон Доерти го победи ракот, а пораката која ја упати ќе ве расплаче! (ФОТО)

Шенон Доерти го победи ракот, а пораката која ја упати ќе ве расплаче! (ФОТО)

Актерката Шенон Доерти долго се бореше со ракот, кој успешно го победи и по тоа за прв пат по своја желба ја истрижа косата.

Актерката, која по година дена пауза се појави во јавноста со срцекршачка порака која тера солзи на очите.

Шенон објаснува како пред една година постоела мала шанса повторно да и се посвети на телевизијата и актерството. Меѓутоа, сега успеа:

-Добро утро. Не така одамна се прашав дали некогаш повторно ќе го работам она што го сакам. Да бидам креативна и повторно да го почувствувам тоа задоволство. Минатата недела работев седум дена. Немав слободен викенд и ја сакав секоја секунда. Напорно работев да стигнам дотука, но многу сум благословена. Среќна, среќна сум многу и не поминува ниеден ден да не му заблагодарам на Бога на оваа состојба која сега ја имам. Затоа одам со полна пареа, напиша Шенон.

Коронавирус