вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 69
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

Шехерезад и Онур на мета на критики: Парот прослави 11 години брак, а сите имаа само една забелешка

Шехерезад и Онур на мета на критики: Парот прослави 11 години брак, а сите имаа само една забелешка

Брачниот пар Бергузар Корел и Халит Ергенч кој ја освои публиката со улогите во „1001 ноќ“, неодамна прославија 11 години брак.

Актерката на својот сакан му честиташе така што објави заедничка фотографија, а во описот цитираше љубовна поезија, а тој неа ја однесе на двонеделно крстарење.

Познатиот пар планира поголемиот дел од времето да го помине во Бодурм во кругот на семејството и пријатели, но следбениците им забележаа само една работа.

„Убаво е да се види дека луѓето се сакаат, но претераа. Посебно затоа што нивниот син е со нив додека страсно разменуваат нежности“, изјави еден очевидец.

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel) on