сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Познати

Шарлиз Терон синот го одгледува како девојче, Џоли ќерката ќе ја направи момче

Шарлиз Терон синот го одгледува како девојче, Џоли ќерката ќе ја направи момче

Холивудската актерка Шарлиз Терон (43), која посвои две деца, ќерката Аугуста и синот Џексон, откри дека седумгодишниот Џексон го воспитува како девојче.

Таа откри дека кога имал три години Џексон ѝ кажал дека не се чувствува како момче, па сега таа подига две убави ќерки.

„Ете! И jaс мислев дека е момче. Сè додека не ме погледна на тригодишна возраст и ми рече: ‘Јас не сум момче!’” изјави актерката за „Дејли мејл“.

Таа истакна дека нема да се меша во животот на својата ќерка бидејќи се „најде” себеси.

„Како родител, мојата работа е да прославувам со нив, да ги сакам и да им дадам сè што им треба за да бидат она што сакаат да бидат”, рече таа и продолжи:

„Јас ќе сторам сé што е во моја моќ за да децата ги имаат правата што им припаѓаат.

Светот шокиран: Ќерката на Анџелина Џоли ќе стане момче

Ќерката на Анџелина Џоли, Шајло уште од мала претпочита да носи машки фризура, панталони и темна облека.

Првата ќерка на актерката сега има 12 години и желбата да изгледа како момче, се чини, не е само фаза.

Според американските медиуми, девојчето е веќе во процесот за промена на полот.

Терапијата со хормони и придружните третмани се на трошок на Џоли, а Бред Пит и неговото семејството, наводно, не се согласуваат со тоа.

Коронавирус