недела, 7. јуни 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Шакира и Пике заедно славеа роденден: Сите зборуваат за нивната необична торта (ФОТО)

Шакира и Пике заедно славеа роденден: Сите зборуваат за нивната необична торта (ФОТО)

Шакира и Жерар Пике на втори февруари направија голема забава прославувајќи ги своите родендени во и ден.

Колумбиската пејачка и фудбалерот се родени во ист ден, со таа разлика што Шакира е постара од својот партнер 10 години. Шакира наполни 42 години, а Пике 32.

Славната двојка доби голем број честитки од фановите на социјалните мрежи. Шакира и Пике се запознаа во Мадрид во 2010-та година на снимањето на спотот на Шакира „Waka, Waka“, пред самиот почеток на Светското првенство.

Најголемо внимание привлече нивната роденденска торта, за која фановите зборуваат.

Додека другите сакаат луксузен изглед и големи торти, погледнете каква имаше славната двојка.

Коронавирус