вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 128
home Познати

Шабан сокрил 2 милиони евра од семејството- ова се условите за сопругата и децата да ги добијат парите

Шабан сокрил 2 милиони евра од семејството- ова се условите за сопругата и децата да ги добијат парите

Пејачот на народна музика Шабан Шаулиќ, кој во февруари годинава трагично загина во сообраќајна несреќа, поседувал тајна сметка во банка во Германија, каде во несреќа го изгуби животот.

Имено, на оваа сметка зачувал околу 2 милиони евра, а оваа заштеда наводно ја криел од сопругата Гордана.

Станува збор за сметка во банка до која, сопругата на Шаулиќ, ќе може да пристапи со со адвокат.

ШПабан имал тајна девизна сметка во една германска банка, која сега е запечатена и само Гоца преку адвокат може да пристапи, вели пријателот на Шабан. Целиот бакшиш кој Шабан го собирал од свадби и веселби го ставал на таа сметка. Тие пари вели пријателот, сега ѝ припаѓаат на Гоца и нивните деца, а тоа мора да се реши со адвокати, вели пријатело на Шабан за српските медиуми.

Коронавирус