петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Северина во солзи: Денес требаше да ми биде еден од најубавите денови, но по оваа трагедија ја повикувам цела нација да тагува со мене

Северина во солзи: Денес требаше да ми биде еден од најубавите денови, но по оваа трагедија ја повикувам цела нација да тагува со мене

Хрватската пејачка Северина денеска точно напладне требаше да го промовира својот најнов спот за дуетот со Јала Брат „Магија“, но наместо спотот на официјалниот Фејсбук профил на пејачката осамна неочекуван пост.

Во постот таа објасни дека не може да го објави спотот токму денеска бидејќи се чувствува претешко, а во продолжение додаде дека наскоро ќе следува и песната.

Пејачката ја повика цела нација да тагува со неа, бидејќи станува збор за голема загуба.

Владата на Хрватска инаку утрешниот ден го прогласи за национален ден на жалост.

Најнови вести