среда, 18. мај 2022. Вести денес: 141
home Познати

Северина во шок: Нејзиниот поранешен вереник почина среде натпревар

Северина во шок: Нејзиниот поранешен вереник почина среде натпревар

Познатиот хрватски футсал играч и еден од основачите на Футсал Динамо, Мате Чуљак се сруши на терен и подоцна почина.

Неговите соиграчи и лекарите брзо му пружиле помош, па веднаш бил однесен во најблискиот ургентен центар, каде потврдиле дека тој веќе ја загубил битката за животот.

Оваа трагедија ги потресе сите кои учествуваа на овој куп во Хрватска, посебно бидејки Мате Чуљак бил во доста добра здравствена ситуација, а не е потврдено се уште дали станува збор за некој срцев удар.

Потсетуваме дека две години после секс скандалот, Хрватската пејачка Северина пронајде љубов во Мате Чуљак со кого беше во врска година ипол. Ја запроси, но раскинаа неколку денови пред нејзиниот 35-ти роденден.

Најнови вести

Коронавирус