среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 64
home Познати

Северина станува водителка: Еве на која телевизија пејачката ќе има своја емисија

Северина станува водителка: Еве на која телевизија пејачката ќе има своја емисија

Пејачката Северина Вучковиќ наскоро ќе се обиде во нова професија, и ќе стане водителка.

Имено, како што пишува Северна Далмација, ќе биде на регионалниот канал со седиште во Бања Лука и треба да се вика ТВ Уна. Ова е истата телевизија на која Ивана Параџиковиќ, уредничка и водителка на емисијата Провјерено, ќе продолжи да ја гради својата кариера, а сега ќе работи за истражувачко списание слично на Провјерено.

Каналот ќе се емитува преку телеком оператори и Интернет, и како што Слободна Далмација неофицијално дознава од извори блиски до раководството на ТВ Уна, програмата ќе започне со емитување до крајот на годината.

Да потсетиме, Северина неодамна се разведе од Игор Којиќ, а доби и заедничко старателство над нејзиниот син, кого го има со Милан Поповиќ, откако живееше со неговиот татко 20 месеци.