петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 28
home Познати

СЕВЕРИНА СТАНА БАБА – објави и фотографија од бебето, клучот на животот е во твојата рака

СЕВЕРИНА СТАНА БАБА – објави и фотографија од бебето, клучот на животот е во твојата рака

Северина уште не наполнила 50, а веќе е баба! Пејачката со фотографија на која со насмевка гушка бебе ја објавила и напишала дека станува збор за бебето кое на свет го донела нејзината внука од сестра, Миа Поповиќ. Миа е ќерка на родената сестра на Северина, Мирјана која живее во Белград.

Бебето се вика Адриан и на свет дошло неодамна, а гордата баба Севе речиси секојдневно е со внукот бидејќи тие живеат во нејзина близина во Загреб.

– Клучот на животот е во твојата рака, напишала Севе под фотографијата со малиот Адриан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Локални избори 2021