вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 98
home Познати

Северина сепак не го тужи менаџерот: Нови детали за односот меѓу пејачката и соработниците

Северина сепак не го тужи менаџерот: Нови детали за односот меѓу пејачката и соработниците

По шпекулациите дека Северина Којиќ го тужи својот поранешен менџер, откриена е вистината.

„Не е вистина дека Северина поднесе тужба против Томислав Петровиќ, па лочигно е дека не е точно дека бара оштета. Не е точно дека Томислав ги откажа нејзините концерти и спонзорски договори. Неточно е дека и јас ја откажав соработката како нејзин ПР менаџер и дека не сум дел од нејзиниот тим.Доказ за тоа е соопштението кое ви го праќам. Нашите приватни и професионални односи се одлични“ откри ПР службата на пејачката.

За потсетување, во медиумите се пишуваше дека наводно Северина го тужи својот менаџер и бара отштета од 100 000 евра.

Коронавирус