среда, 14. април 2021. Вести денес: 21
home Познати

Северина се огласи со емотивна порака: Никој и Ништо засекогаш остануваат Никој и Ништо

Северина се огласи со емотивна порака: Никој и Ништо засекогаш остануваат Никој и Ништо

Северина и нејзиниот поранешен партнер Милан Поповиќ седум години водат судски спорови за старателство над синот Александар.

Во ноември минатата година, судот донесе привремена одлука детето на живее со таткото кој самостојно ќе се грижи за здравјето и образованието на синот.

Во врска со неодамнешните шпекулации, на Инстаграм се огласи Северина која ги преточи во зборови сета своја болка и емоциите кои „врескаат“ во неа.

-Поминаа 54 дена и „88 часа“…помина вечност. За овој живот многу пати доживеав неправда. Блиските ја продаваа мојата интима за ситни пари, а за големи и самите знаете што се’ може да се добие. Сепак на 28.11.2018 на ова лице имаше најмногу тага и неправда. Поминаа 54 дена во тага…Но, во тие денови имаше и „88 часа“ веселење и 54 дена нивна срамота. Мајка ми убаво ми рече, немој Никој и Ништо да те растажи. Никој и Ништо тој 28.11 ме измамија и својата тага и срамота ми ја донесоа, но не можеа да ја тргнат насмевката, ниту од оваа фотографија, ниту од бројните нефотографирани насмевки. Бидејќи Никој и Ништо засекогаш остануваат Никој и Ништо, стои во дел од објавата која ја напиша Северина на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

Prošlo je 54 dana i prošlo je “88 sati”… prošla je vječnost dok oni “skijaju”… Za ovog života sam puno puta doživjela nepravdu. Bližnji su prodavali moju intimu za male novce, a za velike i sami znate što se sve može dobiti… Ipak, 28.11.2019. na ovom licu je bilo najviše nepravde i tuge. Prošla su 54 dana tuge… Ali u tim danima tuge je bilo “88 sati” veselja i 54 dana njihove sramote. A mater mi je dobro rekla – nemoj da te Nitko i Ništa rastuži. Nitko i Ništa su me tog 28.11. prevarili i uvalili mi svoju tugu i sramotu, ali nisu mi mogli skinuti osmijeh… ni s ove fotografije, a ni s brojnih mojih nefotografiranih osmjeha. Jer Nitko i Ništa zauvijek ostaju Nitko i Ništa. Ponekad postanu Nitko i Nešto… Možda trenutno “slučajno” skijaju, ali nas ne mogu sve preveslati. Ne dajte da vam Nitko i Ništa uvale svoju sramotu i tugu i skinu osmijeh s lica. Meni nikad nisu… ni sad nisu… niti će… Fala Bogu! #Skijanje #Veslanje #Sport općenito #U zdravom tijelu zdrav humor #aleksa vrati se doma, skuvala san ti paštašutu #slusajmater #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #zahvalnazasve #severina

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Најнови вести

Коронавирус