среда, 8. декември 2021. Вести денес: 56
home Познати

Северина очајна во изолација напиша писмо: „Од овде до Токио и назад“

Северина очајна во изолација напиша писмо: „Од овде до Токио и назад“

Ве сака ваша Севе од овде до Токио и назад – напиша Северина

Пејачката Северина Којиќ на својот профил на Инстаграм пред нешто повеќе од една недела објави, и со тоа ја извести јавноста дека е заразена со коронавирус.

Пејачката вели, дека се чувствува добро, а сега и се обрати на јавноста со писмо од самоизолација во кое сакаше подетално да раскаже како го поминува своето време.

 

View this post on Instagram

 

Drage moje i dragi moji, ne znam kako da vam svima zahvalim ❤️ na nevjerojatnoj brizi. Ne stižem odgovoriti i zahvaliti svima, ponekad se moram i odvojiti od telefona. I dalje sam dobro. Vrijeme u samoizolaciji uglavnom provodim, osim prčkajući po mobitelu, lagano spremajući, pomalo čitajući, pasionirano gledajući serije… i plešući! Tako volim plesati da se ispričavam susjedima na ponekad preglasnoj glazbi. Klubovi su zatvoreni nakon ponoći. Poštujmo to! Ali to vas ne sprječava (kao i mene) da ne zaplešemo gdje god sad bili… Brad Pitt poludi… P.S. voli vas vaša Seve odavde do Tokija i natrag! #duk2013 Directed by: Tomaž Pandur ❤️, Video production: Dorijan Kolundžija, Choreography by: Anže Škrube @anzeskrube #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina (@severina) on


-Драги мои, не знам како да ви се заблагодарам на сите за вашата неверојатна грижа. Не можам да одговорам и да им се заблагодарам на сите, понекогаш морам да се исклучам од телефонот. Сè уште сум во ред. Поголем дел од моето време во самоизолација го поминувам, на мобилниот телефон, малку читам, страсно гледам серии и танцувам! Затоа што сакам да танцувам сакам и да им се извинам на соседите поради понекогаш премногу гласната музика. Клубовите се затворени по полноќ. Ајде да го почитуваме тоа! Но, тоа не ве спречува да танцувате каде и да сте … Бред Пит лудува… П.С. Ваша Севе ве сака од овде до Токио и назад, напиша Северина.

Најнови вести

Коронавирус