четврток, 15. април 2021. Вести денес: 164
home Познати

Северина низ солзи ја пееше песната за синот: Стиховите повеќе болат кога не се заедно (ВИДЕО)

Северина низ солзи ја пееше песната за синот: Стиховите повеќе болат кога не се заедно (ВИДЕО)

Северина се наоѓа на голема турнеја која ќе ги опфати сите поголеми градови од поранешна Југославија. Ова е за нејзе многу тежок период кога ја загуби борбата за стараталство над синот Александар.

Утеха и дава мајката за затоа јавно и се заблагодари, но посебен момент беше кога на ред дојде песната „Родено мое“ посеветена на синот.

„Оваа песна не ја пеам само за својот син туку за сите деца на светот и за нивните мајки“-рече Севе по што се расплака.

 

View this post on Instagram

 

Zivot je borbeno polje ❤ #ljubavradjaheroje #severina #arenazageeb #rodjenomoje?

A post shared by IVANA (@ivanaelenazg) on

Најнови вести

Коронавирус