вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 73
home Познати

Северина ја нападна Јована Јоксимовиќ во емисија во живо: „Децата ни си играа, а таа ми го направи ова“

Северина ја нападна Јована Јоксимовиќ во емисија во живо: „Децата ни си играа, а таа ми го направи ова“

За време на гостувањето во емисија на ТВ Прва, која ја води Марија Килибарда, поп-пејачката Северина Којиќ откри дека веќе не е водобри односи со бившата пријателка Јована Јоксимовиќ.

-Имав непријатност со вашата телевизија. Водителката во утринската програма ги емитуваше моите голи фотографии што ми беа украдени од мобилниот телефон. Нашите деца заедно си играа, го познавам и нејзиниот сопруг, кој е пејач. Еднаш дури му го пишував и репертоарот за концертот. Значи, нивното и моето дете заедно си играа, ние се дружевме како пријатели, но неврзано за тоа, такви работи едноставно не се прават. Фотографиите ги емитуваше во 10 часот наутро. Тоа беше страшно“, раскажа пејачката.

На прашањето на водителката дали ѝ се јавила на Јована по немилата случка, Северина одговори негативно.

 

Најнови вести

Коронавирус