среда, 5. август 2020. Вести денес: 6
home Познати

Северина го киднапирала синот, никој не знае каде се цели 9 дена

Северина го киднапирала синот, никој не знае каде се цели 9 дена

Хрватската пејачка Северина Којиќ (48) наводно го киднапирала својот осумгодишен син Александар. Според информациите на српски „Информер“, таа не му го вратила детето на поранешниот сопруг Милан Поповиќ (54) цели девет дена.

Според одлуката на судот, откако го загуби старателството пред осум месеци, пејачката може да го види својот син двапати неделно, секој втор викенд од сабота наутро до недела навечер, како и за две недели за време на училишниот распуст. Сепак, Северина ја прекршила оваа одлука на судот и едноставно исчезнала со момчето.

-На почетокот на летниот одмор, Александар поминал 14 дена со својата мајка, која требаше да го врати кај неговиот татко минатиот викенд. Таа не го стори тоа! Поминаа девет дена оттогаш, а Северина сè уште се преправа и се прави луда! Бидејќи Милан има целосно старателство над момчето, ова може да се смета за киднапирање, вели близок извор на таткото на момчето и додава дека Северина не одговара на пораките и повиците на Милан, па затоа тој не знае каде е неговиот син.

Коронавирус