четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 175
home Познати

Северина го извади силиконот од усната, па ги шокираше фановите (ФОТО)

Северина го извади силиконот од усната, па ги шокираше фановите (ФОТО)

Најпопуларната хрватска пејачка Северина беше на ревија во Загреб, а таму е фотографирана, но со сликата предизвика лавина коментари.

Како што пишува 24сата.хр, најверојатно устата и има набори поради тоа што го извадила силиконот, па фановите и порачаа дека треба повторно да стави силикон.

На скорешните фотографии на хрватската пејачка секс-бомба се гледа дека устата и има малку чудна форма и не и изгледа како порано. Еден загрепски пластичен хирург за хрватските медиуми ја коментирал новата состоба на устата на пејачката.

-Веројатно станува збор за набор што е последица на вадењето на силиконот, кој може да се отстрани со нов естетски зафат. Но, за тоа треба да поминат од шест месеци до една година од вадењето на силиконот. Наборот се трга со затегнување на устата од внатрешната страна. Додека се вади силиконот мора да се внимава волуменот на устата да остане ист. Ако има потреба за корекција, најчесто се пополнува со маст од задникот. Опоравувањето по вадењето на силиконот трае 15 дена. Устата на почеток делува натечено, изјавил пластичарот.

Најнови вести

Коронавирус