понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 139
home Познати

Северина го изненади обезбедувањето – тој остана со зачудена фаца, пејачката ќе ја удреше струја среде настап (ВИДЕО)

Северина го изненади обезбедувањето – тој остана со зачудена фаца, пејачката ќе ја удреше струја среде настап (ВИДЕО)

Северина со концерт ја затвори 56-та манифестација „Есен во Винковци“, а за време на настапот започна да врне пороен дожд. Сепак, ова не ја спречи пејачката да продолжи да ја анимира публиката од сцената.

„Ништо не може да се спореди со тебе, Винковци … Колку повеќе врнеше, толку погласни бевте вие. Велат „никогаш пополно плоштад“, а моето срце е полно. Ви благодарам, драги мои жители на Винковци – напиша таа до снимката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Видеото го прикажува и моментот кога телохранителот на Северина излегува на сцена и ѝ нуди чадор, но се изненади кога таа го одбие чадорот.

„Не?“ – може да се забележи дека телохранителот зборува со чудење.

„И ти нас ни беше потребна“, „Колку позитивно“, „Честитки, вистинска професионалка“, напишаа нејзините обожаватели во коментарите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Локални избори 2021