среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 6
home Познати

Северина е како доброто вино – колку постара, толку подобро изгледа: Која е тајната?

Северина е како доброто вино – колку постара, толку подобро изгледа: Која е тајната?

Северина е навистина како добро вино – колку е постара, толку подобро изгледа. Иако веќе издува 49 свеќички на роденденската торта, на нејзиниот изглед завидуваат двојно помлади девојки кои посакуваат да имаат линија како неа.

Па која е тајната на нејзиниот добар изглед?

Пејачката откри со што се храни иако признава дека сака да јаде сè и дека може многу да изеде.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

-Навистина сакам да јадам многу овошје, но и зеленчук, всушност јадам се. Моркови, цвекло, малини, јагоди, боровинки, капини, понекогаш помешани со бадемово млеко. Некогаш додавам малку банана за густина, но може да биде добро и без банана, откри за хрватските медиуми пејачката која не пропушта прилика да се занимава со физички активности.

Во спортски топ и шорц, таа позираше потпрена на топката за пилатес, а комплиментите за нејзиниот изглед само пристигнуваат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Коронавирус