понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 111
home Познати

Сестрата на Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден- од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (ФОТО)

Сестрата на Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден- од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (ФОТО)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години.

Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови за фановите и неговите блиски, а традицијата 14 години по ред не изостави да ја прави неговата сестра Дора.

Имено таа како и секоја година на денот на роденденот на нејзиниот брат прави торта во чест на прерано загинатиот Тоше.

Оваа година Дора уште рано утрово сподели фотографија на нејзиниот Фејсбук профил со тортата на која пишува „Те сакаме сите Тоше“.

Инаку она што е впечатливо е тоа што на тортата е насликана цреша со цветови во пролет.

Најнови вести

Коронавирус