недела, 2. април 2023. Вести денес: 28
Во живо

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема „Извештај на Стејт Департментот: Сериозна владина и судска корупција“

home Познати

Сестрата на Роналдо безобразно ги налути навивачите на Јувентус

Сестрата на Роналдо безобразно ги налути навивачите на Јувентус

Сестрата на Кристијано Роналдо, Катиа Авеиро, на себе го привлече гневот на навивачите на Јувентус.

Со потпишувањето за Јувентус најдобриот играч на денешницата Кристијано Роналдо стекна статус на „божество“ во Торино, меѓутоа неговата сестра нема да може да смета на наклоноста на навивачите на Јуве, поради последната објава на Инстаграм.

Катиа, објавила фотографија на која позира со куклата во природна големина на својот брат, а под неа ставила текст кој нималку не му се допадна на навивачите на Јувентус.

„Извинете, можете ли да ми кажете каде е Торино? Само да знам каде игра најдобриот на светот“ напиша Катиа која можеби сакала да биде духовита, но наместо тоа…

Некои навивачи отидоа толку далеку што и упатиле бројни навреди, нарекувајќи ја „необразована селанка“.