вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Познати

Сестрата на Мараја Кери ја тужи нивната мајка за наводна с*ксуална злоупотреба

Сестрата на Мараја Кери ја тужи нивната мајка за наводна с*ксуална злоупотреба

Алисон Кери (57), постарата сестра на пејачката Мараја Кери, ја обвини својата мајка Патриша дека ја принудувала на сексуален акт со непознати лица на возраст од 10 години, а во четвртокот поднела тужба во Врховниот суд на државата Њујорк, објави британски „Сан“.

Весникот открива дека во тужбата е наведено: „Обвинетата, која е мајка на тужителот, дозволила и охрабрила машки лица, чии идентитети во моментот се непознати, да вршат сексуален акт или сексуално задоволување, како што е дефинирано во казнениот закон во Њујорк, поточно присилно допирање и сексуален напад од прв степен додека тужителот бил на возраст од 10-ина години.

Алисон (57), која претходно била проститутка и е ХИВ-позитивна, во документите тврди дека ѝ е дијагностицирано посттрауматско нарушување и депресија како резултат на наводната злоупотреба.

Алисон беше уапсена во 2016 година поради проституција, Таа тогаш сними видео за „Дејли мелл“, во кое апелира до нејзината славна сестра за помош.