вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Познати

Сестрата на Богдана бремена: Пејачката со македонско потекло ќе стане баба, веќе се запознала и со мајката на снаата? (ФОТО)

Сестрата на Богдана бремена: Пејачката со македонско потекло ќе стане баба, веќе се запознала и со мајката на снаата? (ФОТО)

Откако вчера во српските медиуми се појавија информации во врска со девојката на синот на пејачката со македонско потекло Гоца Божиновска, денеска се огласи и самата пејачка.

Имено вчера во јавноста се појавија гласини дека сестрата на Богдана Родиќ, Бојана Родиќ е бремена од Мирко Шијан, син на пејачката Гоца Божиновска.

Гласините се проширија откако на приватна забава сестрата на Бојана и Богдана Наташа се приклучила лајв на Инстаграм по што го запрашала Мирко за што слават, а тој додал дека за бременоста на својата девојка.

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by Bojana Rodic (@bojana__rodic) on

По ова српски „Телеграф“ ја контактирале пејачката која открила дека информацијата не е точна.

-Ма каква бременост, тоа не е точно. Децата просто се сакаат само, но уште им е рано за такво нешто, уживаат во љубовта и се забавуваат. Еве баш вчера правеа журка и Бојана се капеше во базен најнормално. Да тоа е убава и радосна вест, но тие се уште не работат на тоа прашање, вели пејачката.

 

View this post on Instagram

 

Summer vibes ??‍♀️

A post shared by Bojana Rodic (@bojana__rodic) on

Таа вели дека веќе ја запознала и мајката на Бојана која е слатка и добра жена.

-Немам зборови за неа, таа толку многу го сака Мирко дури и вчера кога доаѓаа накај нас му го пратила најомиленото јадење. Тие двајца се толку многу заљубени што немам зборови, додава Божиновска.

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by Mirko Šijan (@miresijan) on

Коронавирус