недела, 12. јули 2020. Вести денес: 112
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

home Познати

Серена се бори со анксиозност поради коронавирусот: Кога се смири, нејзината ќерка стана хит на Интернет (ВИДЕО)

Серена се бори со анксиозност поради коронавирусот: Кога се смири, нејзината ќерка стана хит на Интернет (ВИДЕО)

Познатата тенисерка неодамна откри дека се бори со анксиозност среде пандемијата на Ковид-19.

Се чини дека Серена Вилијамс беше во подобро расположение во вторникот, откривајќи дека иако чувствува вознемиреност, таа се обидува да биде смирена.

Ова го вели на видео што го постираше на својот Инстаграм, а во него таа споделува попладневна рутина на чистење на лицето.

38-годишната тенисерка им покажуваше на фановите средство за чистење на лицето што избра да го користи додека Олимпија играше на тоалетната масичка на мајка си.

Но, нејзината ќерка Олимпија го украде шоуто.

Во позадина, малата Олимпија си играше со шминките на мајка си и го исцрта целото лице со кармин.

Парламентарни избори 2020