петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 123
home Познати

Сепак ќе се едуцира, ама со врски: Александра се запишува во училиштето на Филип

Сепак ќе се едуцира, ама со врски: Александра се запишува во училиштето на Филип

Филип Живоиновиќ ги учи бремените жени како да се однесуваат за време на бременоста, но и за време и после породувањето.

Сопругот на пејачката Александра Пријовиќ, како што се дознава, го основал првото онлајн училиште за жени кои се бремени. Со оглед на тоа дека и тој и пејачката планираат проширување на семејството, Александра исто така ќе биде една од посетителките на училиштето, но и негова главна промоторка.

-Филип е познат како некој кој е многу креативен. Неговите идеи се оригинални и затоа во Америка беше еден од успешните спортски агенти. Кога дошол на идеја да основа училиште за трудници, во тоа го поддржаа родителите, сопругата, но и пријателите. Тој е всушнсот сооновач на училштето, кое е и прво од таков вид во Србија. На неговиот сајт се обработуваат теми како бременоста би поминала безбрижно. Неговата идеја е професионалните, точните и проверените информации да бидат достапни на секоја бремена жена- рекол изворот.

Тој истакнува дека министерството го пропознало значењето на неговото училиште и дека го поддржало проектот.

Коронавирус