четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 47
home Познати

Сенидах денеска е голема ѕвезда, но нема да поверувате како што работела во младоста – особено платата ќе ве остави во неверување

Сенидах денеска е голема ѕвезда, но нема да поверувате како што работела во младоста – особено платата ќе ве остави во неверување

Пејачката Сенидах е една од пејачките чија кариера оди само во нагорна линија во последниот период иако владее корона кризата низ целиот свет.

Таа една од ретките кои имала чест да сними дует со нејзиниот омилен пејач Дино Мерлин, но таа не била ниту пејачка од секогаш.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Senidah (@senida_h)

Во една своја прилика раскажала дека иако целиот свој живот ја сака музиката работела и сосема друга работа во помладите години, но и дека често заработувала и потпросечна плата во тоа време.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Senidah (@senida_h)

-Од детството ја чувствував музиката на посебен начин и сонував за тоа да бидам пејачка еден ден. Како млада работев во администрација во една канцеларија, а потоа дури и во банка имам работено. Потоа сфатив дека не се пронаоѓам во тоа, вели таа.

Додава дека со благодарност кон Бог вистинското чувство ја водело кон музиката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Senidah (@senida_h)

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија