сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Семејството Ражнатовиќ пристигна на гробиштата: Ова е најтажниот ден во нивните животи- по трагедијата веќе ништо не е исто (ФОТО)

Семејството Ражнатовиќ пристигна на гробиштата: Ова е најтажниот ден во нивните животи- по трагедијата веќе ништо не е исто (ФОТО)

Денеска се навршуваат 19 години од смртта на сопругот на Цеца, Жељко Ражнатовиќ Аркан кој беше убиен.

Точно пред 19 години беше убиен командантот на доброволната гарда, а на денешниот помен беа присутни неговата сопруга и деца.

Освен Цеца, Анастасија и Вељко беа присутни и сестрана на пејачката, Лидија, свршеницата на Вељко, Богдана Родиќ, мајката и таткото на Цеца, најблиските пријатели како и припадници на некогашната српска доброволна гарда.

ФОТО: Телеграф.рс/ Марко Јовановиќ

Коронавирус