петок, 30. јули 2021. Вести денес: 38
home Познати

Семејството одржа помен за пејачот: Сопругата на Шабан откако виде што му донесе на гробот неговата ќерка едвај ја додржаа нозете (ФОТО)

Семејството одржа помен за пејачот: Сопругата на Шабан откако виде што му донесе на гробот неговата ќерка едвај ја додржаа нозете (ФОТО)
ФОТО: Телеграф.рс/Марко Јовановиќ

Денеска на новите гробишта во Белград во Алејата на заслужните граѓани се одржа 40 дневен помен за трагично загинатиот пејач Шабан Шаулиќ.

На гробот на кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ беа присутни неговите две ќерки, синот, сопругата на Шабан како и многу пријатели од естрадата и роднини на пејачот.

Ќерката на пејачот која исто така е пејачка Илда со своите очила за сонце ги криеше солзите кои навираа без престан, додека постарата ќерка на Шабан, Санела му донесе букет со бело цвеќе на својот татко.

Таа покрај гробот остави и запалена цигара бидејќи пејачот пушеше се додека беше жив, на гробот беа и неговите сестри кои плачеа и извикуваа „Душо моја, среќо моја“.

ФОТО: Телеграф.рс/Марко Јовановиќ

Коронавирус