недела, 5. јули 2020. Вести денес: 138
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Семејството ја тешеше: Сопругата на Шабан прекриена во црно едвај се движеше кон гробот каде ќе биде погребан Шабан (ФОТО)

Семејството ја тешеше: Сопругата на Шабан прекриена во црно едвај се движеше кон гробот каде ќе биде погребан Шабан (ФОТО)

Денеска попладне ќе биде погребан кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ, а во моментов се одржува комеморација во чест на пејачот.

Семејството на пејачот утрово се упати кон градското собрание, а неговата сопруга Гордана, ќерките Илда и Санела, како и синот Михајло си беа поддршка едни на други во овие тешки моменти.

Од домот на Дедиње тие тргнаа заедно, а на нивното лице се гледаше неизмерна тага и болка.

Српски Телеграф направи фотографии од лице место, погледнете дел од тажната атмосфера пред домот на Шаулиќ.

ФОТО:ТЕЛЕГРАФ.РС

Парламентарни избори 2020