среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 74
home Познати

Семејството бесно на крвавите фотографии од нејзиното тело: Објавен филм за манекенката која ја уби Писториус (ВИДЕО)

Семејството бесно на крвавите фотографии од нејзиното тело: Објавен филм за манекенката која ја уби Писториус (ВИДЕО)

Семејството на манекенката Рива Стенкамп која беше брутално убиена за време на денот на вљубените од Оскар Писториус во 2013 година е бесно на Амазон прикажувајќи го документарецот за манекенката.

Имено во документарецот се објавени фотографии од местото на злосторот и нејзиното тело.

Во документарецот може да се види се освен нејзиното крваво тело, а во документарецот се гледаат и фотографии од нејзиното момче прекриено со крв, крвави шорцеви, крв во ходникот, како и пиштолот со кој Писториус пукал во Рива.

За убиството тој е осуден на 13 години затвор, а сестрата на Рива прашува зошто пет години покасно е нужно да се покажуваат снимки од нејзината сестра која мртва лежи на подот.

Инаку повеќето светски медиуми се одлучија да ги цензурираат снимките.

Најнови вести

Коронавирус