четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 209
home Познати

Семејна драма во домот на Борис Бекер: Роднините му ја малтретирале сопругата

Семејна драма во домот на Борис Бекер: Роднините му ја малтретирале сопругата

Во куќата на поранешниот тенисер, Борис Бекер во вторникот се одвивала вистинска драма.

Се се случило кога таму пристигнала наскоро неговата поранешна сопруга, Лили Бекер која повикала полиција откако роднините на Бекер и забраниле да си ги собере своите работи.

Ова беше втор пат во последниот месец полицијата да доаѓа во домот на Бекер, Лили пристигнала околу 10 часот, додека таму веќе биле петмина блиски роднина на Бекер.

Тие како што пренесуваат англиските медиуми ја заклучиле во кујната и го болкирале нејзиното возило кое било паркирано пред домот.

Полицијата подоцна потврди дека се појавија на лице место, но немало никакви апсења, актерите во вистинската семејна дрема поминале само со совети.

Во попладневните часови пристигнал и самиот Бекер кој после разговорот со полицијата и дозволил на сопругата да си ги собере работите.

Трикратниот освојувач на Вимблдон и холандската манекенка во мај објавија дека се разведуваат после девет години брак.

Најнови вести

Коронавирус