вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 46
home Познати

Селма позира во бикини, изгледа “жешко“ и во шестата деценија (ФОТО)

Селма позира во бикини, изгледа “жешко“ и во шестата деценија (ФОТО)

И во средината на шестото десетлетие од животот, мексиканската глумица Селма Хајек има што да им покаже на своите обожаватели.

Имено, во оваа студена и за многумина неизвесна зима, таа го почести светот со летна фотографија од себеси во дводелен костим за капење.

-Последните денови од 2020. Никогаш не сум била поблагодарна оти сум здрава и во допир со природата, напиша Хајек под сликата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

Годинава, таа глумеше во „Слободни патишта“ и „Како шеф“. Следните три филма каде што ќе глуми, се филмовите „Благослов“, „Вечниите“ и „Телохранителот на сопругата на професионалниот убиец“, закажани за следната, 2021 година.

Најнови вести

Коронавирус