недела, 24. септември 2023. Вести денес: 27
home Познати

Селма Хајек се соблече во бикини: Вистинска бомба и на 52 години (ФОТО)

Селма Хајек се соблече во бикини: Вистинска бомба и на 52 години (ФОТО)

Познатата актерка Селма Хајек изгледа неверојатно во 51-та г одина од својот живот.

Таа пред неколку дена постави фотографија во бикини на својот Инстаграм профил, па предизвика бура од реакции.

Таа изгледа прекрасно, а фотографирана е на глисер, каде нормално во прв план е нејзиното тело.

I adore the ocean ? adoro el mar. #ocean #nature #nofilter

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

“Го обожувам океанот”, напишала таа под фотографијата.

Фотката собра над 370.000 лајкови, а нејзиниот изглед го пофалиле и мажи и жени.

#happy2018 #feliz2018

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on