вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 58
home Познати

Селма Хајек, која ја глумеше Есмералда, со емотивна порака за пожарот во Нотр Дам

Селма Хајек, која ја глумеше Есмералда, со емотивна порака за пожарот во Нотр Дам

Познатата холивудска актерка, Селма Хајек, која ја играше улогата на Есмералда во екранизираната верзија на романот „Ѕвонарот од Богородичната црква во Париз“, испрати емотивна порака откако пожар ја зафати катедралата Нотр Дам.

„Како и многу други длабоко шокирана и растажена сум гледајќи како Нотр Дам се претвора во дим. Те сакам Париз“, напиша Хајек на својот инстаграм профил.

Коронавирус