сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 94
home Познати

Селма Хајек (53) има формула за добар изглед: Само заради една навика, нејзината линија е совршена!

Селма Хајек (53) има формула за добар изглед: Само заради една навика, нејзината линија е совршена!

Врз основа на нејзиниот изглед, никогаш не би погодиле дека таа наполни 53 години.Таа изгледа 10 години помладо. Нејзиниот младешки изглед не се должи на генетиката, туку на ритуалот од кој никогаш не се откажува.

Во една пригода, таа призна дека никогаш не оди во теретана и не е љубител на вежбање. Веројатно се прашувате како тогаш има таква тенка фигура.

Салма Хајек уште од млада возраст се грижи за здравјето и за она што го внесува во организмот, а тоа се покажа како формула за успех. Сепак, таа не крие дека се случува да претера со храната.

„Кога сум стрес, се вртам кон храна за да се утешам“, вели таа.

По ваквите моменти таа се става на тридневен детокс со природно цедени сокови.

„По детоксот, повеќе сум мотивирана да се хранам здраво“.

Коронавирус