четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 132
home Познати

Селма Хаек ја покажа тетоважата на бујните природни гради, а фановите „одлепија“ (фото)

Селма Хаек ја покажа тетоважата на бујните природни гради, а фановите „одлепија“ (фото)

Актерката Салма Хаекобјави фотографија на Инстаграм и ги воодушеви своите следбеници.

На природните гради на убавата актерка има две тетоважи – едната е сончоглед, а другата не се гледа најдобро бидејќи нејзината коса покрива добар дел, но може да се заклучи дека станува збор за некое цвеќе.

Дека тетоважите на „Фреда Кало“ изгледаат добро, потврдија и нејзините следбеници, од кои доби неверојатни 885.000 лајкови и неколку коментари.

Иако некои мислеа дека се работи за вистински тетоважи, не беа, но тоа беше сценска шминка и проба за филмот „Блаженство“. Без оглед каква е тетоважата, Салма останува една од најубавите холивудски актерки.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија