четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 25
home Познати

Селин Дион по смртта на сопругот во врска со познатиот холивудски актер

Селин Дион по смртта на сопругот во врска со познатиот холивудски актер

Селин Дион и Расел Кроу наводно се новиот пар.

Веста изненади голем број луѓе со оглед на тоа дека пејачката и актерот во изминатиот период минувале низ емотивна криза, но како што тврдат извори блиски со пејачката и актерот, токму тоа и ги зближило.

Имено, Селин долго време емотивно заздравува по смртта на сопругот Рене, а Кроу неодамна го финализираше разводот со Даниеле Спенсер.

Иако се уште нема никаков коментар од нив двајца, тие си биле голема поддршка.

-Во изминативе неколку недели често се гледани заедно и иако нивната врска е на почеток, имаат чувство дека се познаваат со години, вели извор близок до парот.