недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 106
home Познати

Селена со песна на шпански јазик ги израдува фановите (ВИДЕО)

Селена со песна на шпански јазик ги израдува фановите (ВИДЕО)

Селена Гомез ја објави втората песна од својот прв албум на шпански јазик и спот за истата.

За „Baila Conmigo“, 28-годишната пејачка соработуваше со музичарот Раул Алехандро.

ЕУРО 2020

Македонија