сабота, 28. март 2020. Вести денес: 106
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Секси и елегантно или обично и евтино: Сите зборуваат за овој изглед на убавата Лима

Секси и елегантно или обично и евтино: Сите зборуваат за овој изглед на убавата Лима

Вчера се одржа доделувањето на престижните MTV музички награди, а и оваа година на црвениот килим продефилираа некои од најубавите и најпознатите жени на светот.

Една од нив, која ги привлече погледите на сите е, очекувано, Адријана Лима.

Но, коментарите се поделени. За некои оваа комбинација е елегантна, за други премногу обична, за трети изгледа евтино.

Како вие ќе го оцените ова нејзино издание?