четврток, 24. јануари 2019. Вести денес: 0
home Познати

Сексапилната Гркинка ја освои Европа, а потоа исчезна: Како изгледа и што прави денес Елена?

Денес изгледа сосема поинаку. 13 години подоцна пејачката на „My number one“ тешко дека ќе ја препознаете.
Сексапилната Гркинка ја освои Европа, а потоа исчезна: Како изгледа и што прави денес Елена?

Сите се сеќаваме на сексапилната Елена Папаризу, која во 2005-та година ја претстави Грција на Евровизија.

Таа со својот изглед направи хаос и доби бројни фанови ширум Европа. Имаше вртиглав раст на популарноста, но од тронот падна со уште поголема брзина.

Денес изгледа сосема поинаку. 13 години подоцна пејачката на „My number one“ тешко дека ќе ја препознаете.

Таа и понатаму се занимава со музика, но нејзиниот имиџ е сосема поразличен.

Елена има 36 години и е во среќен брак со музичарот Андреас. Снима грчки песни, а беше и член на жирито во музичкото натпреварување „Voice“.