вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

Сексапилната газдарица на Ливерпул на високи потпетици и во тесен фустан играше фудбал- од облините фановите заборавија на титулата

Сексапилната газдарица на Ливерпул на високи потпетици и во тесен фустан играше фудбал- од облините фановите заборавија на титулата

Линда Пичут сопругата на сопственикот на Ливерпул Џон Хенри потполно ги маѓепса навивачите по мечот во кои тие ја загубија титулата од Манчестер Сити.

 

View this post on Instagram

 

Not not posing.

A post shared by Linda Henry (@linda_pizzuti) on

Имено таа и покрај розовиот фустан, ракавиците на себе и високите потпетици, по мечот на „Енфилд“ излезе на тревникот и започна да игра со топката, по што го погоди празникот гол.

Навивачите по овој нејзин гест ја поздравија и ја пофалија нивната прва дама.

Инаку да потсетиме Линда во 2009 година се омажи за американскиот тајкун и сопственик на Ливерпул.

 

View this post on Instagram

 

My funny valentine

A post shared by Linda Henry (@linda_pizzuti) on

 

View this post on Instagram

 

✨Wishing everyone a magical Christmas. ✨

A post shared by Linda Henry (@linda_pizzuti) on

Коронавирус