среда, 28. септември 2022. Вести денес: 113
home Познати

Секс-скандалите продолжуваат: Познат рапер обвинет за силувања

Нели ги отфрли овие обвиненија за кои вели дека се „потполна измислица“ и обид да му се земат пари.
Секс-скандалите продолжуваат: Познат рапер обвинет за силувања

Против пејачот Нели поднесено е обвинение за силување и сексуален напад во два различни инциденти во Есекс и Лондон.

22-Годишната Моник Грин тврди дека американскиот рапер ја присилил на секс, откако ја повикал на журка минатиот месец.

Тужбата била поднесена во САД.

Таа вели дека еден пријател кој бил обожавател на Нели ја повикал во бекстејџот, пред раперот да и предложи да одат во посебна соба.

Таму, наводно, Нели се соблекол гол и се обидувал да и ги искине алиштата. Во тужбата се тврди дека Нели ја зграбил нејзината рака и ја ставил на својот полов орган.

-Можеби си познат и имаш повеќе пари во банка, но не си ништо поважен од мене, наводно така му рекла пред тој да и рече „Само стори го тоа“, за потоа да ја натера на сексуален чин.

Девојката некако успеала да се ослободи и побегнала, а пејачот наводно и довикнал: „Ќе те пронајдам“.

Во другиот инцидент кој се случил во 2016 година, Нели на една жена се обидел да и го соблече фустанот.

Нели ги отфрли овие обвиненија за кои вели дека се „потполна измислица“ и обид да му се земат пари.

Најнови вести

Коронавирус