сабота, 4. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Секоја жена ја посакува нејзината новогодишна желба: Водителката се шпекулира дека се разведува, а нејзиниот одговор е повеќе од тоа!

Секоја жена ја посакува нејзината новогодишна желба: Водителката се шпекулира дека се разведува, а нејзиниот одговор е повеќе од тоа!

Познатата српска водителка Сања Маринковиќ вчеравечер гостуваше во емисијата „Амиџи шоу“ и во една прилика проговори за гласините дека се разведува од сопругот Александар Ухрин.

Таа на прашањето на Огнен Амиџиќ дека се шишка дека се разведува од сопругот и дека веќе не живеат заедно даде искрен одговор.

-Да ти кажам ти си единствен врвен комичар и многу си духовит…темите кои се однесуваат на љубовта се многу осетливи. Можам само да кажам дека како и многу од нас пред Новата година и јас правам списоци и на истиот список желбата за 2020 ми е поврзана со работата, здравјето како и љубовта. Посакувам во 2020 година да бидам сакана од утро до вечер и тоа дали ќе биде во брак или не ќе размислам, вели Сања.

Таа додава дека е една од жените кои смета дека постој голема љубов, а истата не е гаранција дека ќе заврши со брак за целиот живот.

-Јас кога се венчав тоа не беше некое мое мерило за среќа бидејќи се венчавме кога Страхил имаше четири години и ни тогаш не барав гаранција колку тоа ќе трае. Реков дека сакам да бидам најсакана сопруга во 2020 година. Не сум разведена, времето ќе покаже, додава водителката.

Коронавирус