вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 84
home Познати

Секоја девојка ќе полуди по фустанот на Калруеша кој чини само 20 евра – за оваа летна комбинација зборува целиот Балкан (ФОТО)

Секоја девојка ќе полуди по фустанот на Калруеша кој чини само 20 евра – за оваа летна комбинација зборува целиот Балкан (ФОТО)

Поп пејачката Јелена Карлеуша буквално ги запали социјалните мрежи откако се појави во портокалова комбинација за која зборуваат сите.

Пејачката на себе имаше портокалов фустан како и танга во истата боја, а многумина се пошегуваа веднаш на сметка на Карлеуша особено со фактот дека таа за оваа комбинација дала вртоглава сума на пари.

Во една прилика Дара Бубамара алудирајќи на своето портокалово Ферари и чантата од познат бренд изјави дека „портокаловата боли“, а ова многумина го искористија во коментарите на Карлеуша и нејзината портокалова комбинација.

Имено Версаче сандалите на пејачката и чантата навистина многу чинат. Јелена за торбата искеширала 1.080 евра, а за сандалите 990 евра, или вкупно 2.070 евра.

Сепак, Карлеуша докажа дека може да носи и поевтини брендови, па на себе имаше фустан исто така во портокалова боја кој чини 20 евра на попуст или 25 без попуст и може да го нарача секоја девојка на сајтот „prettylittlethinds.com“.

Најнови вести

Коронавирус