сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 51
home Познати

„Секој од нас си го пронајде делот од животот“ – Анастасија ги откри деталите од љубовната врска и кога планира да се оствари како мајка!

„Секој од нас си го пронајде делот од животот“ – Анастасија ги откри деталите од љубовната врска и кога планира да се оствари како мајка!

После топлото Мексико, исончаната Анастасија Ражнатовиќ се појави на настан во главниот град каде откри како го поминала својот одмор, дали ужива во љубовта со своето момче, кое вешто го крие од очите на јавноста и дали наскоро планира да стане мајка.

Во емисијата „Премиера“, што се емитува на телевизијата Пинк, младата пејачка откри како си поминала на неодамнешниот одмор, кој го поминала во далечното Мексико со своите пријатели.

– За мене беше фантастично, сакав малку да ја сменам околината. Бев со моите најдобри пријателки, не сум патувала со нив со години, секогаш одам со мојот дечко, баш ми годеше и мислам дека ќе го правам тоа почесто – вели Анастасија.

Минатата година беше година на промени за семејството Ражнатовиќ, па секој од нив најде среќа во заедничкиот живот со своите партнери.

– Па, како што знаете, мама е со Богдан, тие се заедно 24 часа на ден, Вељко ја најде среќата со Богдана. Јас сум со Џоле, па секој го најде оној дел од својот живот што е исполнет. Ние сме многу често заедно, доаѓам кога сум во Белград, претежно сум со мајка ми, ја гледам најмалку 4 пати неделно и секогаш се изназборуваме, ние двете секогаш имаме теми, ништо посебно не се промени, таа се навикна на тоа со години живеам сама или со пријателки, или сега со момче, и јас сум секогаш тука за неа, како и за мене – заклучува младата пејачка.

Анастасија и Ѓорѓе Куљиќ веќе некое време уживаат во љубовна врска, која младата музичка sвезда вешто ја крие од очите на јавноста, а сега откри и нови детали.

– Ништо не е различно, не можам да кажам дека е исто како и првиот ден затоа што се познававме помалку, но исто е за нас. И порано поминувавме многу време заедно, кога не живеевме заедно, така што сè е исто, само некако е надградено – рече Ражнатовиќ.

На прашањето дали нејзиниот мајчински инстинкт проработи кога нејзиниот брат Вељко доби син, Ражнатовиќ слатко се насмевна.

– Апсолутно не. Сите очекуваат да биде, пред да се роди Жељко, мислев дека ме активира тој мајчински инстинкт, но во моментот кога не можев да спијам 16 часа поради него, и кога шетав низ куќата како труп, сфатив дека сè уште не го имав тоа, сакам да уживам малку повеќе во мојата младост, да патувам … Кога ќе дојде дете, човекот мора да биде 100 процентно посветен на него – заклучува Анастасија.

Коронавирус