среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 41
home Познати

Секогаш е стокмена од глава до пети, но вака изгледа македонската мисица Кристина Димитриевска запотена во теретана и без грам шминка (фото)

Секогаш е стокмена од глава до пети, но вака изгледа македонската мисица Кристина Димитриевска запотена во теретана и без грам шминка (фото)

Сите многупати досега сме виделе и посведочиле на моќта на шминката и колку таа знае да направи чуда и неверојатни трансформации.

Особено за младите девојки силната шминка и за преку ден станува се поактуелна, но има и се уште такви кои претпочитаат природно или пак не се штедат да покажат како изгледаат без шминка и да не ја носат онаму каде што не и е местото, како на пример плажа, теретна и сл.

 

View this post on Instagram

 

?☀️?

A post shared by MISS BALKAN 2019 ? (@kristina.dimitry) on

Македонската убавица со балканска титула, Кристина Димитриевска сме ја видела со ваква и онака шминка, а на сите фотографии изгледала совршено.

Крупни очи, впечатливи полни усни, истакнати јаболчици, долги драматични трепки…

 

View this post on Instagram

 

#thebest @makeup_xhejlan & @studio_jehona_academy ?❤️✨

A post shared by MISS BALKAN 2019 ? (@kristina.dimitry) on

Но Кристина не за секаде и секогаш претпочита шминка.

Познато е дека работи како фитнес инструктор во теретана во Тетово, па заота таму поминува поголем дел од времето, секако без шминка.

Еве како изгледа без пудра, маскара,руменило,кармин…

Најнови вести

Коронавирус