петок, 3. јули 2020. Вести денес: 136
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

Во живо

Мицкоски на средби со граѓани во Шуто Оризари

home Познати

Секое дете сонува за ваков татко: Специјален подарок за децата, еве како Дарко Лазиќ ја продолжува традицијата за Велигден

Секое дете сонува за ваков татко: Специјален подарок за децата, еве како Дарко Лазиќ ја продолжува традицијата за Велигден

Српскиот пејач Дарко Лазиќ заедно со семејството во изолација го прослави најголемиот верски празник Велигден.

Тој празникот сепак иако не го прослави и со ќерката Лорена поради полицискиот час воведен во Србија, но преку медиумите откри дека како и за синот така и за ќерката има подарок во пресрет на празникот.

 

View this post on Instagram

 

😊😊😊

A post shared by Darko Lazic (@darkolazarovic_official) on

-Што се однесува за подароците јас секогаш сум добивал поклони од зајак. Со обѕир на тоа дека оваа година се специфични условите никој нема да добие подарок освен Алексеј и Лорена и тоа од мене и Марина. Подароците ќе содржат различни пакетчиња кои ќе ги добијат од зајчето, вели Лазиќ.

 

View this post on Instagram

 

HRISTOS VASKRESE

A post shared by Darko Lazic (@darkolazarovic_official) on

Тој апелира и луѓето да се воздржат и да останат дома во овој период поради пандемијата со коронавирусот.

Парламентарни избори 2020