среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 74
home Познати

Сека Алексиќ ненамерно ги нарече претставничките на Евровизија кокошки, а грешката скапо ќе ја плати преку оваа социјална мрежа! (ФОТО)

Сека Алексиќ ненамерно ги нарече претставничките на Евровизија кокошки, а грешката скапо ќе ја плати преку оваа социјална мрежа! (ФОТО)

Групата „Hurricane“ со песната „Hasta La Vista“ оваа година ќе ја претставуваат Србија на Евровизија, а спотот за песната веќе има околу пет милиони луѓе.

Песната иако за кратко време стана хит, овие денови на Твитер доживеа голема навреда од страна на пејачката Сека Алексиќ.

Имено Сека неодамна фејвна дека поубаво би било нас да не претставува некој крмак на Евровизија отколку три кокошки, гласеше текстот што се доби фејв од пејачката.

Но, сепак фолк пејачката веднаш се огласи по направената грешка.

-И се извинувам на групата „Hurricane“ бидејќи на Твитер случајно фејвнав некој хејт за нив! Натпреварувањето за Евровизија не го ни гледав…исто ми се случи пред некој ден со една драга личност… многу ми е жал поради тоа. Твитер дефинитивно не е за мене, порача Сека.

Најнови вести

Локални избори 2021