вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 32
home Познати

Сек*сапилната италијанска новинарка после долго време проговори за експлицитните фотографии кои што протекоа во јавноста (ФОТО)

Сек*сапилната италијанска новинарка после долго време проговори за експлицитните фотографии кои што протекоа во јавноста (ФОТО)

До пред скоро 2 години, за сексапилната италијанска водителка од Серија А, Дилета Леота, ретко кој знаел, ако се земе во предвид дека згодната плавуша работеше на натпреварите од Серија Ц.

 

View this post on Instagram

 

Buonanotte ?⚽️ #bresciajuve @dazn_it

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on


Меѓутоа, работите сосема се променија во 2017 година кога во јавноста протекоа нејзнини порно фотографии.

 

View this post on Instagram

 

?✨

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

Дилета никогаш не проговори за тоа, иако сите светски медиуми пишуваа за нејзе, а ексклузивно интервју неодамна даде за британскиот таблоид „Сан“.

 

View this post on Instagram

 

Ultima domenica di calcio estivo ☀️⚽️ #napolibrescia

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

-Понекогаш се чуствувам како тоа да е нормално. Не сум изненадена кога зе пишува кога играм во некој клуб или кога вежбам во теретана, но ова со експлицитните фотографии ги премина сите можни граници, призна италијанката.

 

View this post on Instagram

 

Grotta di sale ?

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

Тогаш на Дилета некој и го украл телефонот и неколку фотографии завршија на социјалните медиуми. Тогаш имаше коментари дека и самата признала дека некои од фотографите ги испраќала и ссамата, но останатите 47 не ги коментираше.

 

View this post on Instagram

 

???

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

-Можеби некои од фотографиите су му ги испраќала сама на некого, но ги немав видено со години. Мислев дека се избришани. Не се чуствувам како да сум згрешила.

 

View this post on Instagram

 

Teletrasportatemi qui!!! ?❄️

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

Кога се тоа се случи настана хаос во мојот живот. Луѓето ми испраќаа пораки, ми се јавуваа… ме прашуваа што се случува? Прво не плачев, но после три дена сето тоа ме скрши и заплакав, рекла тогаш популарната водителка.

 

View this post on Instagram

 

#BeachGolf ??‍♀️⛳???????

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

Потоа следеше уште поголем скандал, а прв кој што застана во нејзина одбрана беше напаѓачот Марио Балотели на кого Дилета му е бескрајно благодарна затоа што бараше да ја остават на мира.

 

View this post on Instagram

 

Un po’ di allenamento prima di ritornare in campo ??⚽️#interudinese @dazn_it

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on


-Благодарна сум му на Марио на гестот и подршката која ми ја даде. Се чуствував дека не сум сама и дека некои други луѓе имаат слични проблеми, рекла згодната италијанка.

Најнови вести

Коронавирус