сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 52
home Познати

Се жени внукот на Шабан Шаулиќ – кога ќе видите каква убавица ќе му роди дете ќе посакате и вие да сте на негово место (ФОТО)

Се жени внукот на Шабан Шаулиќ – кога ќе видите каква убавица ќе му роди дете ќе посакате и вие да сте на негово место (ФОТО)

Внукот на кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ, фудбалерот Лука Аџиќ наскоро ќе застане на лудиот камен.

Неговата идна сопруга Александра Личина со која чека и бебе на социјалните мрежи објави фотографија од прославата на која се собраа нивните блиски пријатели.

Лука неодамна и се заблагодари јавно на својата девојка пишувајќи дека таа е посебна за него и дека се надева дека ќе биде најдобрата мајка на светот.

Инаку за потсетување Лука е син на Санела Шаулиќ најстарата ќерка на пејачот и некогашниот фудбалер Иван Аџиќ.

Коронавирус