понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 133
home Познати

Се здебели до непрепознатливост: Славната актерка со +16 кг поради улога (ВИДЕО)

Се здебели до непрепознатливост: Славната актерка со +16 кг поради улога (ВИДЕО)

Шарлиз Терон за улогата во новиот филм „Тули“ се здебели 16 килограми, а неодамна се појави и трејлерот за оваа драма.

Таа во филмот игра мајка на две деца, која е бремена со третото, а на инсистирање на нејзиниот брат ја ангажира дадилката Тули, иако во почетокот е скептична за оваа одлука.

Актерката истакна дека и претходно се соочувала со улоги во кои требало да се здебели, но дека овие 16 килограми вишок навистина тешко и паднале.

–  Беше брутално во секоја смисла, се одрази на моето здравје, посочи Терон.

Актерката потенцира дека паднала во депресија, а исто така и било особено тешко да се ослободи од вишокот килограми.

Претходно Терон за улогата во филмот „Монструм“ се здебели 13 килограми.